Drogi Użytkowniku! Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych orez nawigacyjnych. Dowiedz się więcej na temat używania plików cookies oraz sposobach ich wyłączania

wiem, zamknij
Logo - Polski Związek Niewidomych

Polski Związek Niewidomych

Organizacja pożytku publicznego

Znajdź

Bezpiecznie pieniądze

Nasz Facebook

Władze naczelne Związku XVI kadencji (2012-2016)

1. Skład Zarządu Głównego:

Prezes Zarządu Głównego:

  • Anna Woźniak-Szymańska (z Okręgu Mazowieckiego)

wiceprezes Zarządu Głównego:gos

  • Zenon Bryja (z Okręgu Dolnośląskiego)
  • Zbigniew Terpiłowski (z Okręgu Kujawsko-Pomorskiego)
  • Teresa Wrzesińska (z Okręgu Łódzkiego)

sekretarz generalny Zarządu Głównego:

  • Małgorzata Pacholec (z Okręgu Mazowieckiego)

Skarbnik Zarządu Głównego:

  • Dorota Moryc (z Okręgu Śląskiego)

Członkowie Zarządu Głównego:

  • Anna Jaworska (Okręg Dolnośląski)
  • Jerzy Deja (Okręg Kujawsko-Pomorski)
  • Marian Ostojewski i Zbigniew Nastaj (Okręg Lubelski)
  • Elżbieta Czerwonka i Elżbieta Burzyńska (Okręg Lubuski)
  • Lucyna Góra i Liliana Szymarek(Okręg Łódzki)
  • Jan Ortyl i Ryszard Sienkiewicz (Okręg Małopolski)
  • Maciej Dunin-Borkowski i Anna Gębka (Okręg Mazowiecki)
  • Krystyna Pacholik i Andrzej Kużdżał (Okręg Opolski)
  • Ryszard Cebula i Małgorzata Musiałek (Okręg Podkarpacki)
  • Cecylia Hlebowicz i Teresa Szumowska (Okręg Podlaski)
  • Ewa Redzimska i Krystyna Dzióbek (Okręg Pomorski)
  • Kornel Chmiel (Okręg Śląski)
  • Mirosław Szymczyk i Romuald Jantarski (Okręg Świętokrzyski)
  • Piotr Łożyński i Tadeusz Milewski (Okręg Warmińsko-Mazurski)
  • Teresa Gorczyńska i Aleksander Rodziewicz (Okręg Wielkopolski)
  • Lech Borucki i Józef Małosek (Okręg Zachodniopomorski)

2. Skład Głównej Komisji Rewizyjnej:

  • przewodniczący: Piotr Kopyciński (z Okręgu Kujawsko-Pomorskiego)
  • wiceprzewodniczący: Jan Sideł (z Okręgu Mazowieckiego)
  • sekretarz: Andrzej Molenda (z Okręgu Świętokrzyskiego)

członkowie:

  • Elżbieta Bania (z Okręgu Małopolskiego)
  • Jadwiga Jączyk (z Okręgu Łódzkiego)
  • Leokadia Hajęcka (z Okręgu Łodzkiego)
  • Jan Kowalewski (z Okręgu Lubuskiego)
  • Krystyna Krajewska (z Okręgu Warmińsko-Mazurskiego)
  • Sławomir Kurzyński (z Okręgu Śląskiego)
  • Józef Lewandowski (z Okręgu Świętokrzyskiego)
  • Tadeusz Skrzypek (z Okręgu Dolnośląskiego)
  • Maria Okulska (z Okręg Podkarpackiego)
  • Hilary Zawada (z Okręgu Śląskiego)

3. Skład Sądu Koleżeńskiego Związku:

  • przewodniczący: Elżbieta Sygrela (z Okręgu Lubuskiego)
  • wiceprzewodniczący: Dariusz Majorek (z Okręgu Pomorskiego)
  • sekretarz: Anna Tylka (z Okręgu Małopolskiego)

członkowie:

  • Ryszard Kosior (z Okręgu Dolnośląskiego)
  • Krystyna Skiera (z Okręgu Kujawsko-Pomorskiego)
  • ks. Kazimierz Kuśmierz (z Okręgu Lubelskiego)
  • Aleksandra Domańska (z Okręgu Łódzkiego)
  • Anna Gębka (z Okręgu Mazowieckiego)
  • Andrzej Lisiak (z Okręgu Opolskiego)
  • Stanisława Mikuszewska (z Okręgu Podkarpackiego)
  • Krystyna Korolczuk (z Okręgu Podlaskiego)
  • Antoni Szczuciński (z Okręgu Śląskiego)
  • Piotr Jarząbek (z Okręgu Świętokrzyskiego)
  • Stanisław Brandt (z Okręgu Warmińsko-Mazurskiego)
  • Maria Wojciechowska-Witaszak (z Okręgu Wielkopolskiego)
  • Danuta Skiba (z Okręgu Zachodniopomorskiego)

Dyrektor Związku: Małgorzata Pacholec

Elżbieta Czerwonka