Drogi Użytkowniku! Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych orez nawigacyjnych. Dowiedz się więcej na temat używania plików cookies oraz sposobach ich wyłączania

wiem, zamknij
Logo - Polski Związek Niewidomych

Polski Związek Niewidomych

Organizacja pożytku publicznego

Znajdź

Bezpiecznie pieniądze

Nasz Facebook

Instytut Tyflologiczny i Centrum Kultury Niewidomych ze środków PFRON realizuje projekt „Sztuka drogą do niezależności”


W ramach projektu chcemy promować aktywność kulturalną 160 osób niewidomych i słabowidzących. Chcemy pokazać, że osoby niewidome mogą być twórcami w różnych dziedzinach sztuki: plastycznej, muzycznej, literackiej bądź teatralnej.

W ramach projektu planujemy zorganizować dla niewidomych artystów:

  • dwa 5-dniowe plenery plastyczne w trakcie których pod okiem instruktorów, każdy uczestnik przygotuje konkretne prace, które zostaną na koniec pleneru ocenione. Trzy najlepsze prace z każdego pleneru - razem 6 prac, zostanie zaprezentowanych w trakcie Festiwalu.
  • dwa 3-dniowe warsztaty muzyczne, każdy uczestnik przygotuje konkretne utwory pod okiem prowadzących, zostaną one na koniec warsztatów ocenione. Trzy najlepsze wykonania z każdego warsztatu - razem 6 osób, zostanie wybranych do udziału w Festiwalu.
  • dwa 3- dniowe warsztaty literackie w trakcie których będzie prezentowanie konkretnych umiejętności i ich poprawa pod okiem prowadzących, najlepsze 3 osoby z każdego warsztatu literackiego - razem 6 osób, zostanie zaproszonych na wieczór literacki podczas Festiwalu.
  • jeden 3- dniowy warsztat teatralny w trakcie którego zostanie wyłoniony 20 osobowy zespół, który zaprezentuje swoje umiejętności na Festiwalu


Ogólnopolski Festiwal Twórczości Osób Niewidomych i Słabowidzących zorganizowany zostanie w październiku Warszawie. W imprezie uczestniczyć będzie ok.150 osób w tym 38 laureatów warsztatów wyłonionych przez jury.

Osoby zainteresowane odsyłamy na stronę główną PZN w linku: Aktualności zamieszczona jest szczegółowa informacja dotycząca warsztatów.

Title Filter     Display # 
# Article Title