Drogi Użytkowniku! Ta strona korzysta z plików cookie w celach statystycznych orez nawigacyjnych. Dowiedz się więcej na temat używania plików cookies oraz sposobach ich wyłączania

wiem, zamknij
Logo - Polski Związek Niewidomych

Polski Związek Niewidomych

Organizacja pożytku publicznego

Bezpiecznie pieniądze

Nasz Facebook

Projekt Virtualna Warszawa

Projekt Virtualna Warszawa

TYFLOPOLIS (gr. typhlos – niewidomy, polis – miasto)

W okresie od 4 września 2015 roku do 31 grudnia 2016 roku Polski Związek Niewidomych we współpracy z m.st. Warszawa oraz partnerami – Fundacją Szansa dla Niewidomych i Globe Forum - bierze udział w projekcie Virtualna Warszawa.

Virtualna Warszawa jest na etapie wdrażania. Prace wdrożeniowe polegają na testowaniu funkcjonalności aplikacji ważnych z perspektywy odbiorcy, np. dokładność nawigacji, otrzymywanie informacji nt. wybranych obiektów turystycznych, urzędów, wyznaczanie trasy pomiędzy obiektami.

Celem projektu jest podniesienie jakości życia osób z dysfunkcją wzroku mieszkających w Warszawie oraz podniesienie atrakcyjności m.st. Warszawy dla jego mieszkańców oraz turystów.

Wspólnie chcemy stworzyć mobilną aplikacje dla osób z dysfunkcją wzroku, która pomoże każdemu odnaleźć interesujące go punkty w mieście, załatwić sprawę w urzędzie oraz sprawdzić, gdzie w danym momencie znajduje się oczekiwany pojazd komunikacji miejskiej.

W ramach projektu będą przeprowadzane: konsultacje dotyczące potrzeb środowiska osób z uszkodzonym wzrokiem, na podstawie których będzie budowana aplikacja i sieć nadajników rozmieszczonych na mieście i w komunikacji miejskiej.

Przewidujemy również szkolenie 30 osób z posługiwania się urządzeniami mobilnymi i aplikacją, która będzie udostępniona bezpłatnie.

W chwili obecnej prowadzimy nabór do zespołu testującego aplikację na podstawie ankiety zgłoszeniowej. Wypełnioną ankietę prosimy przesłać na adres: aleszczynska@pzn.org.pl. Zapraszamy do zgłaszania się osoby niewidome i słabowidzące, zainteresowane dłuższą współpracą. Za udział w testach przewidziane jest wynagrodzenie.

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy

Pobierz ankietę zgłoszeniową w pliku .docx