Projekt Azymut – razem aktywni skierowany jest do osób w wieku 60+. Jego celem jest zaktywizowanie tych osób oraz zapoznanie i zintegrowanie ich z niewidomymi i słabowidzącymi w różnym wieku – od juniorów do seniorów. Chcemy, aby widzący seniorzy porzucili bierny styl życia i znaleźli nowy sens, pomagając osobom z dysfunkcją wzroku i tworząc grupę wyedukowanych wolontariuszy.

Projekt trwa około 9 miesięcy, od 1 kwietnia do 31 grudnia 2014 r. Zapraszamy do udziału 50 osób: 30 widzących w wieku powyżej 60 lat oraz 20 niewidomych i słabowidzących w różnym wieku.

W ramach projektu zaplanowaliśmy szereg warsztatów i wykładów, podczas których widzący seniorzy nie tylko zdobędą nową wiedzę i doświadczenia, ale też oswoją się z niepełnosprawnością i nauczą się, jak funkcjonują osoby z dysfunkcją wzroku i jak mogą im pomagać. Mamy nadzieję, że w efekcie wspólnego udziału w zajęciach, dotyczących zdrowego stylu życia, racjonalnego żywienia czy umiejętności korzystania z nowoczesnych technik komunikacji, a także w imprezach kulturalnych i wycieczkach, obie grupy się zintegrują i nauczą się pomagać sobie nawzajem.

Seniorze, podaruj nam swój czas!

Twój wolny czas jest dla nas bardzo cenny. Nie wiesz, jak go wykorzystać? Przyjdź i weź udział w bezpłatnych zajęciach w ramach projektu Azymut – razem aktywni, skierowanego do osób powyżej 60 roku życia oraz niewidomych i słabowidzących w różnym wieku.

Polski Związek Niewidomych zaprasza do udziału w:

  • kursach (nowe technologie, taniec, nordic walking),
  • wykładach (przepisy prawne, nowości medyczne),
  • zajęciach (wizaż, warsztaty kulinarne),
  • wyjazdach (wycieczki, zwiedzanie muzeów, wyjścia do teatru i kina).

Tu zyskasz nowe doświadczenia, ciekawe znajomości, ogromną satysfakcję.
Zapraszamy, zapisy rozpoczynają się na początku maja br.

Polski Związek Niewidomych
ul. Konwiktorska 9
00–216 Warszawa
tel.: 22 8313383, 22 6351910

Nigdy nie jest za późno, by nadać swojemu życiu nowy sens!